• Aparat X-T4 body silver

Symbol: FujiFilm X-T4 silver
Brak towaru
11213.99
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Kurier (Pobranie) 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Paczkomaty InPost 12
Poczta Polska 15
Poczta Polska (Pobranie) 20
Dostępność Brak towaru
Waga 1.66 kg
Zostaw telefon

X-T4 jest najbardziej zaawansowanym aparatem z serii X. Zapewnia najlepsze rezultaty, zarówno jeśli chodzi o zdjęcia, jak i wideo. Nową migawkę opracowano tak, by działała szybko i cicho, i wyróżniała się wysoką trwałością. W połączeniu z najszybszym jak dotąd autofocusem dostępnym w aparacie z serii X (efekt działania nowego algorytmu), pozwala ona na uchwycenie decydujących momentów wcześniej nie do uchwycenia. X-T4 jest jednocześnie pierwszym modelem z serii X-T z wbudowaną stabilizacją obrazu (IBIS), która znacznie poszerza możliwości w zakresie fotografowania i filmowania. Niezależny tryb wideo, uruchamiany teraz jednym przyciskiem oraz zastosowanie w nim cyfrowej stabilizacji obrazu, zapewniają płynną pracę przy rejestracji wideo, i pozwalają na bardziej zaawansowaną produkcję. Nowy tryb symulacji błony fotograficznej ETERNA Bleach Bypass naśladuje tradycyjną technikę wywoływania filmu, dzięki czemu powstaje wyjątkowy obraz o niskim nasyceniu i wysokim kontraście.

X-T4 to niesamowite narzędzie do zapisywania obrazu. IBIS, nową migawkę i akumulator o dużej pojemności umieściliśmy w kompaktowym, lekkim korpusie, zgodnie z filozofią leżącą u podstaw całej serii X. Są takie chwile, które tylko X-T4 najlepszy bezlusterkowy aparat cyfrowy pomoże nagrać lub sfotografować.

Kluczowe funkcje i ulepszenia X-T4 obejmują:

Nowe urządzenia o wielkich możliwościach

 • X-T4 jest pierwszym modelem z serii X-T z wbudowaną stabilizacją obrazu (IBIS). Zapewnia 5-osiową stabilizację obrazu o skuteczności 6,5 EV podczas pracy z obiektywem XF / XC (IBIS współpracuje z 18 spośród 29 obiektywów tej serii). To efekt zastosowania nowych materiałów do produkcji części dolnej, udoskonalonego układu pochłaniania wstrząsów migawki oraz nowo opracowanym czujnikom żyroskopowym, których dokładność wykrywania jest o ok. 8x większa niż w jednostce IBIS aparatu X-H1. Układ stabilizacji pomaga w fotografii nocnej lub akcji, np. w sporcie. Pomaga również w nagrywaniu wideo w sytuacjach powodujących drgania aparatu. Nowa jednostka IBIS wykorzystuje siłę magnetyczną zamiast sprężyn, co zwiększa jej funkcjonalność. Jest przy tym o ok. 30% mniejsza i 20% lżejsza niż jej odpowiednik w aparacie X-H1.
 • X-T4 wyposażony jest w ultraszybką migawkę szczelinową. Nowo opracowany, bezrdzeniowy silnik prądu stałego o wysokiej wartości momentu obrotowego pozwala na fotografowanie z prędkością do 15 kl./s w trybie zdjęć seryjnych (najszybciej na świecie) . Wyróżnia go również szybki czas reakcji (opóźnienie zwolnienia migawki sięga zaledwie 0,035 sekundy). Migawka ma dwukrotnie większą trwałość (liczba wyzwoleń wynosi 300 000) i jest o 30% bardziej cicha w porównaniu do X-T3.
 • Akumulator NP-W235 cechuje duża pojemność, ok. 1,5 x większa niż w akumulatorze NP-W126S. Jeden cykl ładowania wystarcza na ok. 500 wyzwoleń migawki w trybie Normalnym, ok. 600 wyzwoleń w trybie Ekonomicznym i do ok. 1700 wyzwoleń przy wykorzystaniu dodatkowego uchwytu zasilającego VG-XT4, który pozwala na użycie 2 dodatkowych akumulatorów.
 • X-T4 wykorzystuje podświetlaną od tyłu matrycę o rozdzielczości 26,1 miliona punktów X-Trans CMOS 4 i szybki procesor przetwarzania obrazu X-Processor 4. Dzięki połączeniu technologii reprodukcji kolorów FUJIFILM, rozwijanej w trakcie 85 lat prac badawczo-rozwojowych w zakresie tworzenia filmów fotograficznych, X-T4 oferuje szeroką gamę opcji. Pozwala to na zapisanie fotografowanej sceny dokładnie tak, jak ją zapamiętaliśmy.
 • 1 Stan na 26 lutego 2020 r. W przypadku korzystania z mechanicznej migawki, wśród bezlusterkowych aparatów cyfrowych wyposażonych w matrycę APS-C lub większą, zgodnie z danymi FUJIFILM
 • 2 Zgodnie z wynikami wewnętrznych testów Fujifilm
 • 3 Wszystkie liczby klatek na jeden pełny ładunek akumulatora oparte są na formacie JPEG i użyciu wyłącznie monitora LCD.

Unikalna technologia reprodukcji kolorów

 • X-T4 został wyposażony w ETERNA Bleach Bypass, nowy tryb symulacji filmu, który wykorzystuje unikalną technologię FUJIFILM do zapewnienia szerokiego zakresu odcieni kolorów. Nowy tryb symuluje tradycyjną technikę wywoływania błony fotograficznej, dając obraz o niskim nasyceniu i wysokim kontraście. Pozwala to na oddanie wyjątkowej atmosfery na zdjęciu.
 • Światła i cienie w przedziale od -2 do +4 można teraz regulować co 1/2 stopnia (wcześniej: co 1 stopień), co pozwala na pełniejsze oddanie kolorów.
 • Automatyczny balans bieli (AWB) ma teraz opcje Priorytet Bieli i Priorytet Atmosfery w połączeniu z dotychczasowym AUTO. Tryb Priorytet Bieli lepiej odtwarza biel, a Priorytet otoczenia zapewnia cieplejsze tony.
 • Po wybraniu formatu RAW można teraz, dodatkowo, wybrać opcję nieodwracalnej kompresji Compressed lub odwracalnej Lossless Compressed.

Czas uchwycić w kadrze wszystko

 • X-T4 zapewnia najszybsze na świecie fotografowanie w trybie seryjnym z prędkością 15 klatek na sekundę (podgląd po wykonaniu zdjęć) lub 8 klatek na sekundę (tryb podglądu na żywo) za pomocą migawki mechanicznej. Migawka elektroniczna umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z ciągłym podglądem z prędkością 30 kl./s.
 • Muszlę oczną wyposażono w mechanizm blokujący, który zapobiega naderwaniu i przesuwaniu.
 • Odchylany monitor o rozdzielczości 1,62 miliona punktów pozwala na fotografowanie w sposób bardziej kreatywny i wszechstronny.
 • Ekran dotykowy LCD / wizjer elektroniczny EVF można wzmocnić na trzy różne sposoby: Priorytet Słabego Oświetlenia pozwala widzieć wyraźnie obiekt w słabym świetle, Priorytet Rozdzielczości wyświetla nawet najdrobniejsze szczegóły obiektu, Priorytet Szybkości Klatek (tylko EVF) redukuje rozmycie w wizjerze podczas fotografowania poruszającego się obiektu.
 • Do trybów Boost / Normal dodano tryb Economy, który oszczędza energię i wydłuża żywotność baterii.

Wysoka wydajność

 • Nowy algorytm i możliwości przetwarzania AF z detekcją fazową pozwoliły na przyspieszenie działania autofocusa do zaledwie 0,02 sekundy. Umożliwia to uchwycenie i śledzenie obiektu poruszającego się z dużą prędkością, i daje wyjątkowe efekty przy korzystaniu z trybu seryjnej fotografii z prędkością 15 kl./s (podgląd po wykonaniu zdjęć) lub 8 klatek na sekundę (tryb podglądu na żywo).
 • Wydajność śledzenia AF również uległa znacznej poprawie. Wskaźnik skuteczności śledzenia został podwojony w porównaniu do modelu X-T3.
 • Znacznie większa precyzja działania AF z detekcją twarzy / oczu. Ustawianie ostrości przy robieniu portretów staje się jeszcze łatwiejsze.
 • 4 X-Trans jest znakiem towarowym lub zastrzeżonym znakiem towarowym firmy FUJIFILM Corporation.
 • 5 Stan na 26 lutego 2020 r. W przypadku korzystania z mechanicznej migawki, śród bezlusterkowych aparatów cyfrowych wyposażonych w matrycę APS-C lub większą, zgodnie z danymi FUJIFILM

Profesjonalne funkcje wideo

 • X-T4 potrafi nagrywać wideo w jakości Full HD z prędkością 240 kl./s. Pozwala to na 10-krotne spowolnienie obrazu (slow motion).
 • IBIS, w połączeniu z funkcją cyfrowej stabilizacji obrazu (DIS) do użytku w trybie wideo, zapewnia jeszcze większą stabilizację obrazu. Jest niezbędna, gdy nagrywamy wideo, idąc.
 • Tryb IS (Image Stabilization) Boost niweluje delikatne drgania aparatu. Umożliwia tym samym stabilne nagrywanie statycznego wideo bez statywu.
 • Tryby fotografowania i wideo mają teraz osobne menu, a Szybkie Menu tylko dla wideo (Q Menu) sprawia, że obsługa aparatu podczas nagrywania wideo jest jeszcze prostsza.
 • Wprowadziliśmy funkcję Optymalizacja filmu video. Pozwala ona użytkownikom na regulację ekspozycji zarówno za pomocą pokrętła sterowania, jak i panelu dotykowego. Funkcja umożliwia przełączanie trybu STILL / MOVIE na panelu górnym, co zapewnia szybkie przejście do trybu nagrywania wideo z już zapisanymi ustawieniami.
 • Wideo można nagrywać w tym samym formacie na dwóch kartach SD jednocześnie, tworząc kopie zapasowe.
 • Dodano funkcję F-Log Vew Assist w celu poprawy jakości wideo o niskim nasyceniu / niskim kontraście podczas nagrywania F-Log. Materiał wideo konwertowany jest do BT.709, by ułatwić uzyskanie prawidłowej ekspozycji na podglądzie podczas nagrywania.
 • Funkcja Napraw powiększony fragment kadru poprawia szybkość kadrowania obrazu wideo, by zapobiec zmianom kąta widzenia przy przełączaniu na inny tryb wideo.
 • Ustawienie gniazda MIC w aparacie pozwala na przełączanie poziomu wejściowego między poziomem mikrofonowym a poziomem liniowym. Aparat obsługuje zewnętrzne mikrofony, a także sygnał wejściowy na poziomie liniowym z zewnętrznego sprzętu audio.
Informacje o produkcie
Model

X-T4 silver  

Rodzaj aparatu EVIL (Bezlusterkowiec)
Procesor obrazu X-Processor Pro
Liczba pikseli efektywna 26,2 Mpix
Przetwornik obrazu CMOS
Wymiary przetwornika

23,5 mm x 15,6 mm 

Pozostałe parametry matrycy

(APS-C) X-Trans CMOS 4 z filtrem kolorów podstawowych.

Mocowanie obiektywu Fujifilm X (cyfrówki z wym. opt.)
Ustawianie ostrości AF-A (AF-S/AF-C) (Automatyczny)
AF-C (Continuous - ciągły)
AF-S (Single - pojedyńczy)
MF (Manual - ręczny)
Wizjer Tak
Przekątna ekranu 3''
Pozostałe parametry wyświetlacza

Odchylany, proporcje obrazu 3:2, około 1.62 tys. punktów, niemal 100% pokrycie pola kadru

Pomiar światła Centralnie-ważony
Czułość ISO (min.) 80
Czułość ISO (maks.) 51200
Balans bieli Światło fluorescencyjne
Automatyczny
Światło dzienne (cień)
Wnętrza
Światło żarowe
Światło słoneczne
Migawka Elektroniczna
Tryby migawki Pojedyncze zdjęcie
Zdjęcia seryjne
Samowyzwalacz
Cicha migawka
Tryby / Efekty Automatyczny
Format zdjęć JPEG
RAW
Rozdzielczość JPEG (maks.) 6240 x 4160 px
Nagrywanie filmów Tak
Rozdzielczość filmów (maks.) 4096 x 2160 px
Format wideo MOV
MP4
Typ kart pamięci SD (Secure Digital)
Standard pamięci SD / CF SDHC (4GB - 32GB)
SDXC ( > 32GB)
SD (8MB - 4GB)
Komunikacja bezprzewodowa WiFi
Bluetooth
Złącza 3,5 mm combo minijack
microUSB
1 x USB (Type C)
Zasilanie Akumulator dedykowany (wymienny)
Akcesoria w zestawie
 • Akumulator litowo-jonowy NP-W235
 • Zasilacz sieciowy
 • Wtyczka
 • Kabel USB
 • Adapter słuchawkowy
 • Pasek na ramię
 • Czapka na korpus
 • Osłona gorącej stopki
 • Osłona złącza Vertical Grip
 • Osłona gniazda karty pamięci
 • Osłona gniazda synchronizacji
 • Instrukcja obsługi
Akcesoria opcjonalne
 • Pionowy uchwyt na baterie VG-XT4 (tylko dla X-T4)
 • Pionowy grip na baterie jest odporny na kurz i wilgoć, i działa w temperaturach już od minus 10 stopni Celsjusza. Mieści dwa akumulatory, a w połączeniu z trzecią baterią dostępną w korpusie aparatu, pozwala na ok. 1450 klatek w trybie normalnym i 1700 klatek w trybie ekonomicznym. Gdy jedna bateria się wyczerpie, aparat płynnie przełącza się na następną, kontynuując fotografowanie, nawet w trybie zdjęć seryjnych, lub podczas nagrywania wideo.
 • Uchwyt zawiera spust migawki, pierścień ustawiania ostrości, przycisk AEL, przycisk AFON, pokrętła sterujące, przyciski Q oraz Fn. Zapewnia taką samą kontrolę i komfort podczas fotografowania w pionie, jak i w trybie poziomym.
 • Akumulator NP-W235
 • Akumulator o pojemności 1,5x większej od modelu NP-W126S. Jedno pełne ładowanie wystarcza na 500 klatek w trybie normalnym, 600 klatek w trybie ekonomicznym i do 1700 klatek w połączeniu z opcjonalnym uchwytem akumulatora VG -XT4, który mieści 2 
Kolor Czarny
Srebrny
Wysokość 92.8 mm
Szerokość 134.6 mm
Głębokość 63.8 mm
Waga 607 g
Pozostałe parametry
 • Stabilizacja obrazu do max. 6,5 EV (wg standardów CIPA)
 • Cyfrowe filtry symulujące efekt klisz fotograficznych (PROVIA/Standard, Velvia/Vivid, ASTIA/Soft, Classic Chrome, PRO Neg.Hi, PRO Neg.Std, Czarno-biały, Czarno-biały + filtr żółty, Czarno-biały + filtr czerwony, Czarno-biały + filtr zielony, Sepia, ACROS, ACROS + filtr żółty, ACROS + filtr czerwony, ACROS + filtr zielony, ETERNA/Cinema)
 • Funkcja elektronicznej poziomicy
 • Odporność na mróz do -10 stopni C
 • Czas uruchamiania ok. 0.3 sek.
 • Konstrukcja uszczelniona, odporna na kurz i wodę (może pracować w zakurzonym i wilgotnym otoczeniu).
 • Magnezowy korpus
Czułość ISO (maks.) 51200
Czułość ISO (min.) 80
Gwarancja 24 mies.
Liczba pikseli efektywna 26,2 Mpix
Nagrywanie filmów Tak
Przekątna ekranu 3''
Rodzaj aparatu EVIL (Bezlusterkowiec)
Typ kart pamięci SD (Secure Digital)
Wizjer Tak
Typ gwarancji Gwarancja zewnętrzna
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
 • Producenci