• Nosacz II - Detektor poziomu zanieczyszczeń powietrza

Dostępność Na zamówienie
Brak towaru
47118.54
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 0
Kurier (Pobranie) 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Paczkomaty InPost 12
Poczta Polska 15
Poczta Polska (Pobranie) 20
Dostępność Brak towaru
Waga 0.1 kg
Zostaw telefon

   

Detektor Nosacz 2 - lekki, funkcjonalny, niezawodny

Detektor spalania odpadów Nosacz 2 jest całkowicie polskim projektem i produktem. Został zaprojektowany w taki sposób, aby optymalnie łączyć lekką wagę z funkcjonalnością. Waży jedynie 650 g i jest gotowy do pracy już po 90 sekundach od uruchomienia. Dzięki wygodnej w użyciu Stacji Naziemnej, a także rozbudowanemu systemowi FlyConnect zapewnia dostęp do zgromadzonych danych w czasie rzeczywistym niemal z każdego miejsca. Integralność z platformami DJI Matrice gwarantuje bezpieczeństwo lotu oraz niezawodność. 

 

image

 


 

Praktyczne zastosowanie

Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o wykrywaniu źródeł zanieczyszczeń powietrza. Jego głównym zadaniem jest detekcja potencjalnych miejsc nielegalnego spalania odpadów wśród wielu identycznie wyglądających palenisk lub dymów. Podobnie jak policyjny alkomat typu "świeczka" pozwala wyłapywać nietrzeźwych kierowców, a następnie indywidualnie ich kontrolować, tak Nosacz 2 wykrywa osoby przyczyniające się do zanieczyszczania powietrza, po czym Straż Miejska udaje się do nich w celu przeprowadzenia szczegółowej kontroli.

 

image

 


 

Błyskawiczne gromadzenie danych

Nosacz 2 w sposób ciągły pobiera z wydobywającego się dymu próbki, które następnie trafiają do analizatora. Informacje dotyczące wykrytych substancji wraz ze współrzędnymi, dokładną datą i godziną trafiają do Ciebie po zaledwie kilkusekundowym badaniu. Urządzenie pozwala również na tworzenie map smogowych. Dzięki wykorzystaniu sieci GSM oraz podwójnego układu zapisu na kartach MicroSD oraz w systemie FlyConnect Twoje dane są całkowicie bezpieczne, a Ty masz do nich łatwy i szybki dostęp w każdej sytuacji.

 

image

 


 

Wygodna Stacja Naziemna

Dołączona do zestawu Stacja Naziemna umożliwia wygodny podgląd gromadzonych informacji w czasie rzeczywistym w Systemie Nosacz 2. To nie wszystko! Pozwala też na ustalanie indywidualnych progów alarmowych, śledzenie wykresów danych oraz zapisywanie wyników wybranych pomiarów. Co więcej, dodatkowy system dźwiękowy i wibracyjny ostrzega przed ewentualnym zagrożeniem również wtedy, gdy nie możesz patrzeć na ekran. Specjalne adaptery umożliwiają montaż Stacji Naziemnej na aparaturze sterującej, co w połączeniu z zasięgiem do 500 m oraz czasem pracy do 8 godzin sprawia, że korzystanie z urządzenia jest jeszcze wygodniejsze i efektywniejsze.

 

image

 


 

Dostęp do informacji, gdziekolwiek jesteś

Specjalny system FlyConnect daje dostęp do informacji niemal z każdego miejsca na ziemi. Nie musisz ograniczać się tylko do stosowania Stacji Naziemnej. Nosacz 2 wykorzystuje w pełni bezpieczne, szyfrowane łącze internetowe, aby błyskawicznie przesyłać dane do chmury. Do ich odczytania wystarczy Ci smartfon lub komputer z dostępem do Internetu - czy pracujesz w biurze, czy prowadzisz akcję w terenie, wszystkie informacje możesz mieć zawsze pod ręką. Dzięki temu możliwa jest koordynacja wielu jednostek i sprawna komunikacja między urzędnikami, strażnikami miejskimi czy serwisantami. Ze względu na pełną skalowalność systemu, nie istnieje żaden limit jego użytkowników - można więc z powodzeniem stosować FlyConnect do sprawnego zarządzania różnego rodzaju akcjami.

 

image

 


 

Integralność z najpopularniejszymi dronami DJI

Detektor został wyposażony w specjalne szybkozłącze, które dzięki zgodności ze standardem DJI SkyPort pozwala na błyskawiczną integrację urządzenia z dronami z serii DJI Matrice. Umożliwiają to również dedykowane adaptery. To sprawia, że możesz cieszyć się gwarancją bezpiecznego lotu i efektywnych misji pomiarowych. Nosacz 2 nie powoduje też zbyt dużego obciążenia platformy nośnej. Czas lotu drona z serii DJI Matrice 200 z zamocowanym detektorem wynosi ok. 27 minut, a w przypadku Matrice 600 ok. 32 minut. Detektor jest też kompatybilny z DJI Matrice 300 RTK - ta zaawansowana platforma wyposażona została między innymi w specjalne czujniki kierunkowe, dzięki którym skutecznie unika przeszkód, nawet podczas nocnych akcji. Łącząc niesamowite możliwości obu urządzeń, uzyskasz optymalne efekty niemal w każdej sytuacji.

 

image

 


 

DJI Matrice - jeszcze więcej możliwości

Integrując Nosacza 2 z dronem z serii Matrice, można również zamontować dodatkową kamerę. Skraca to jednak czas lotu o około 3-4 minuty. W przypadku modelu Matrice 600/600Pro lub platformy z serii Matrice 200 (z wykorzystaniem adaptera do urządzeń mocowanych na górze) da się też jednocześnie dołączyć do platformy czujnik dodatkowej kamery (np. X4S, X5S, Z30, XT/XT2). Montaż kamery do modelu Matrice 600 wymaga użycia kolejnego adaptera. Jako najbardziej polecane i sugerowane rozwiązanie uważa się wykorzystanie platformy z serii DJI Matrice 200 ze względu na łatwość i szybkość montażu, wbudowaną kamerę FPV, większą wodoodporność oraz niższe koszty związane z późniejszą eksploatacją.


image

 


 

Wyjątkowo dokładna kontrola

Nosacz 2 wyróżnia się też zaawansowaną komorą pomiarową. Dzięki niej możesz zainstalować do 6 dodatkowych sensorów chemicznych. Modułowa konstrukcja pozwala na ich swobodną konfigurację niemal w każdym momencie. Zyskujesz więc między innymi możliwość montażu detektorów chlorowodoru, amoniaku, cyjanowodoru, siarkowodoru czy tlenków azotu. Wszystko to sprawia, że Twoja kontrola może być jeszcze dokładniejsza!

 

image

Specyfikacja

Wymiary 180 x 95 x 70 mm (bez anteny i sondy pomiarowej)
Waga 620-680 g (zależnie od konfiguracji)
Bateria Li-Ion 8.4V 6600 mAh
Czas pracy na zasilaniu samodzielnym (8 h) / na zasilaniu pokładowym (tak jak platforma)
Zasilanie zewnętrzne 9-15V
Czas gotowości 45-90 sekund (zależnie od konfiguracji)
Telemetria Radiowa, minimum 500m LOS
Wydajność pompy 12-15 l/min
Złącza USB-C, Micro SD x2- dla redundancji zapisu, DC, Micro SIM
Długość sondy 0.5 m lub 1 m
Materiał obudowy Nylon odporny na działanie związków chemicznych
Mocowanie Zgodne z DJI Skyport, możliwość adaptacji do innych platform

 

Dostępne czujniki

Pomiar Zakres pomiaru Rozdzielczość Dokładność
Czujniki Podstawowe (w zestawie): - - -
Temperatura -40 - +100 °C 0.1 °C +/- 1*C
Wilgotność 0-100% RH 0.1% RH +/- 4.5%RH
Pyły zawieszone (PM 1,2.5,10) 0-4000 ppm 1 ppm +/- 10%
Lotne związki organiczne 0-100 ppm 0.1 ppm +/- 15%
Formaldehyd 0.1-5 ppm 0.01 ppm +/- 15%
Czujniki Opcjonalne (dostępne za dopłatą): - - -
Chlorowodór (HCl) 0-100 ppm 0.1 ppm +/- 10%
Cyjanowodór (HCN) 0-100 ppm 0.1 ppm +/- 10%
Tlenki Azotu (NOx) 0-20 ppm 0.1 ppm +/- 10%
Siarkowodór (H2S) 0-100 ppm 0.1 ppm +/- 10%
Amoniak (NH3) 0-500 ppm 0.1 ppm +/- 15%

Dodatkowe opcjonalne czujniki są dostosowane do indywidualnych wymagań i potrzeb.


Nosacz II - stacja naziemna
Wymiary 110 x 70 x 18 mm (bez anteny)
Masa 150 g
Bateria  Li-Pol 3.7V 1800 mAh
Czas pracy 8h
Telemetria Radiowa, minimum 500 m LOS
Wyświetlacz 3.5" dotykowy
Złącza USB-C, MicroSD, Adapter mocujący do Aparatur DJI i monitora  CrystalSky
Inne Odbiór informacji z dowolnego czujnika na dowolnej ilości Stacji Naziemnych

Wizualizacja pomiarów na wykresach w postaci stanów alarmowychCzujnik można zamontować do poniższych platform DJI:

DJI Matrice 600

DJI Matrice 600 PRO

DJI Matrice 200 v1

DJI Matrice 210 v1

DJI Matrice 210 RTK v1

DJI Matrice 200 v2

DJI Matrice 210 v2

DJI Matrice 210 RTK v2

DJI Matrice 300 RTK

 

Zawartość zestawu:

- Detektor Nosacz 2

- Akcesoria: Adaptery mocujące, anteny, ładowarka

- Stacja naziemna

- Sonda pomiarowa

- Instrukcja obsługi

- Klucz dostępu do chmury

- Walizka

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci