• Filtr stawowy BIOklar move 140 Happet

28390.01
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Kurier (Pobranie) 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Paczkomaty InPost 12
Poczta Polska 35
Poczta Polska (Pobranie) 40
Dostępność Duża dostępność
Waga 337 kg

Zamówienie telefoniczne: 793458598

Zostaw telefon

BIOklar move 140

system filtracyjny do statwów o pojemności 140 000l
 

BIOklar move 140 to profesjonalny filtr mechaniczno-biologiczny przeznaczony do użytku w zbiornikach wodnych z rybami o pojemności ok. 140 000l. Wykonany został z bardzo wytrzymałego materiału jakim jest laminat poliestrowo-szklany. Użycie tego tworzywa gwarantuje długoletnią trwałość i bezproblemową eksploatację. Filtr tworzą trzy połączone szeregowo komory, w każdej z nich na kratce znajduje się wkład filtracyjny. Dolna część poszczególnych komór pełni funkcję odstojnika. Z każdego z nich możemy w łatwy sposób usunąć nagromadzone zanieczyszczenia poprzez otwarcie zaworów spustowych.  


W filtrach z serii move zastosowano innowacyjną technologię pływającego złoża tzw. moving bed, którą zastąpiono wkład aquarock stosowany we wcześniejszej wersji filtrów BIOklar.  Substrat filtracyjny jakiego użyto w tym celu to specjalne kształtki plastikowe tzw. Kaldnes o średnicy 11 mm, które dzięki swojemu ciężarowi właściwemu zbliżonemu do ciężaru wody swobodnie unoszą się. Charakteryzują się dużą powierzchnią biologicznie czynną, pozostają one w ciągłym ruchu. Dodatkowo komora ta jest stale nasycana tlenem za pomocą napowietrzacza podłączonego do pompy. Co za tym idzie nie tworzą się martwe strefy, a na kształtkach błona biologicznie czynna pracuje znacznie intensywniej niż na statycznych mediach filtracyjnych.  Zapobiega to tworzeniu się stref beztlenowych i pozytywnie wpływa na powstawanie bakterii nitryfikacyjnych. Proces ten pozwala na utrzymanie biologicznej równowagi w stawie oraz sprawia, że woda w zbiorniku jest czysta i klarowna nawet przy dużej obsadzie ryb. 

Zasada działania filtra polega na przepływie wody ze stawu przez kolejne komory, trafiając zawsze najpierw do odstojnika, w którym wytrącają się większe zanieczyszcznia.  Z odstojników woda płynie ku górze przechodząc przez kolejne warstwy filtracyjne. 

Działanie filtra można zobaczyć na filmie:


Pierwsza komora wypełniona jest specjalnymi szczotkami podobnymi do tych , które służą do mycia butelek. Jest to etap filtracji mechanicznej, która pozbawia wodę największych zanieczyszczeń i zawiesiny.


Druga i trzecia komora filtruje wodę w sposób mechaniczno-biologiczny. Stosuje się w tym celu matę japońską, która wyłapuje mechanicznie drobniejsze cząsteczki zawiesiny, ale też w dużym stopniu dzięki dużej powierzchni czynnej, następuje biologiczny rozkład zanieczyszczeń.


Ostatni etap filtracji stanowi przejście wody przez czwartą komorę  z substratem filtracyjnym Kaldnes, która spełnia głównie rolę filtracji biologicznej. Z ostatniej komory oczyszczona już woda trafia do stawu.
 

 

 • profesjonalny system filtracji move  z zastosowaniem pływajacego złoża
 • typ filtracji: biologiczno-mechaniczna 
 • 3-etapowy proces oczyszczania wody
 • wykonany z trwałego tworzywa
 • do łatwego usuwania nagromadzonych zanieczyszczeń i czyszczenia filtra zastosowano odstojniki z zaworami spustowymi

 

Instrukcja [pdf]

Dane techniczne:

Materiał wykonania:  laminat poliestrowo-szklany
Ilość komór filtracyjnych:4
Wejście: ø 25/32/40 lub 110 mm
Wyjście: ø 110 mm 
Zalecana wydajność pompy: ok. 30 000 l/h; n
a przykład Pompa JSP 35000
Rozmiar zaworu w odstojnikach: Ø 63 mm do łatwego usuwania
nagromadzonych zanieczyszczeń i do czyszczenia filtra

Wymiary: 295 x 108 x 100 (H) cm

Waga: 127,5 kg
Przeznaczony do:
- stawów bez ryb o pojemności do 280 000 litrów
- stawów z rybami o pojemności do 140 000 litrów
- stawów z karpiami koi o pojemności do 100 000 litrów

Kolor: antracytowy

W zestawie: Pompa powietrzna PA80


Tabela filtrów BIOklar:


Filtry BIOklar dostępne są także w wersji grawitacyjnej, w której woda ze stawu napływa do filtra pod wpływem siły grawitacji i po przefiltrowaniu przez wszystkie materiały jest wypompowywana z ostatniej komory.

W wersji pompowej zaleca się zamontowanie zaworu zwrotnego, który zapobiega niekontrolowanemu wypływowi z pierwszego odstojnika i pierwszej komory brudnej wody i zgromadzonych osadów, co może nastąpić przy wyłączeniu zasilania pompy.

 • Wszystkie filtry mogą pracować w wersji pompowej jak i grawitacyjnej.
 • Modele 8, 15 i 200 dostępne są w standardzie w wersji pompowej, wlot w górnej części pierwszej komory. Na zamówienie możliwe jest wykonanie wersji grawitacyjnej -wtedy wlot w dolnej części filtra.
 • Modele 30, 60, 120 i 140 dostępne są w standardzie zarówno w wersji pompowej jak i grawitacyjnej. Obie wersje mają wlot w dolnej części filtra, wprost do pierwszej komory sedymentacyjnej.
 • Zamawiając filtr proszę podać czy chodzi o wersję pompową czy grawitacyjną.
 • Koszty transportu (wysyłka na palecie) nie są wliczone w cenę filtra Bioklar
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
 • Producenci
 • Sklep zamknięty

Właśnie trwa aktualizacja. Zapraszamy na nasze aukcje w serwisie Allegro.